Zakúpil som Váš výrobok AquaSan Porosity. Touto cestou Vás žiadam o odpovede na moje otázky ohladom uvedeného výrobku:
1) Je možné povrch jadrovej omietky takzvane roztočit (rozfilcovať)? Nedojde k uzatvoreniu mikropórov v omietke a k zníženiu sanačných schopností omietky?
2) Vzhladom k tomu, že postupom času sa objem namiešanej malty znižuje (predpokladám, že tým dochádza i k úbytku mikropórov), je možné už namiešanú maltu znovu premiešať aby získala povodný objem?
3) Po zhotovení jadrovej omietky nahodením murárskou ližicou a sťiahnutím drevenou laťou (pri dodržaní vami dopodručeného pomeru jednotlivých komponent), 2 dni po zhotovení, pri namáhaní volnou rukou sa povrch omieky mierne drolí. Je uvedení stav štandardný?
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom,
Eliáš
- admsro stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
můžete mi prosím popsat způsob injektáže rohů? Napadá mě několik varianta (tloušťka zdiva cca 55cm):
a) Vrty hloubky 50cm do vzdálenosti 150cm od rohu. Aby se vrty z obou stěn nekřížily, tak vrty na jedné straně výškově posunout.
b) Vrty hloubky, od rohu, 10cm, 20cm, 30cm, 40cm, 50cm … až do vzdálenosti 150cm od rohu.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem.
Michal K.
- Michal stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
měl bych na vás dotaz. Obvodové zdi v historickém objektu jsou složené z různých materiálů. Jde o sendvičové zdivo, kdy z vnitřní strany zdi jsou cihly,venkovní strana je kamenná a mezi oběma je násyp jílu, kamínků atd. Dotazovaná zeď je pod úrovní terénu.Z jednoho konce zdi, kde je s úrovní, se terén zvedá cca do výše 0,90m nad podlahu domu. Z vnější strany je pouze nopová folie a drenáž. Mohl bych použít injektáž na takto smýšené zdivo? Děkuji za odpověď.
- Libor Kocanda stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
moc bych Vás poprosil o informaci. Dělám si sanační štuk s cem I, aquasan porostity a pískem. Jaký písek prosím použít? Lze použít křemičitý frakce do 0,05 cm? nebo lze až křemičitý 0-0,1 cm? Případně musí být nejnižší možná zrnitost 0-2cm?
moc děkuji
Jiška
- admsro stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den pane Schwarz.
Prosím o Vaši radu kde vrtat v nepodsklepené části domu:
1. vrtání v místě červené je již pravděpodobně vysoko nad horní linií podlahy (12cm) a překáží zateplení
2. v místě zelené čáry je původní, ale předpokládám, že stále ještě funkční izolace
3. můžu vrtat malinko (cca 3cm) pod horní linií podlahy (modrá)?
Moc děkuji za Váš čas, přeji hezký den – Olešák
- admsro stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, chtěl bych zeptat možnost použití Aquastop Cream odvlhčení zdiva tl. 80cm ve sklepě činžovního domu v Praze. Zdivo opuka + cihly, voda z přilehlého chodníku z žulovýyh kostek. Voda do chodníku dostává pravděpodobně pouze odkapáváním z říms a parapetů nikolv ze střechy. (rozhodně ne tlaková voda) V ulici na rubu zdi jsou s největší pravděpodobností písky.Odkopání nepřipadá v úvahu. Rozsah cca 12m2. Cena navržené rubové injektáže odbornou firmou je pro mě zcela mimo realitu a proto bych zvolil svépomoc ., I když vím, že AquaStop Cream je přednostně určen na vodorovnou izolaci proti zemní vlhkosti nešlo by ho použít i jinak? Děkuji za odpověď Krejčík
- Tomáš Krejčík stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, řeším jak ošetřit místnost, která je ze zadní strany do 3/4 pod úrovní terénu s kterým nelze bohužel nic udělat. V obrazové příloze je tato zadní stěna v levé části hodně vlká a omítka je „odfouklá“. V právé části je stěna na omak téměř suchá nicméně jsou tam solné mapy. Na bočních stěnách je patrná vlhkost do výšky cca 0,5-1m. Přední a boční stěny jsou přístupné z obou stran. Dotaz se týká hlavně zadní stěny. Má smysl injektovat stěnu po celé výšce ?
U pravé části stěny která je suchá je nutné odstraňovat i omítku bez solných map? Jaký by jste doporučovali postup?
- V.Polansky stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý deň…práve som aplikoval váš sanačný systém…chcem sa aj touto cestou poďakovať za vašú ochotu komunikácie a rýchle dodanie tovaru – chýbal mi ešte krém a práve som to aplikoval no bohužial nedalo sa to všade dať medzi spáry do malty ako ste mi odporučil,tak to chcem nechať vstrebávať 6 týždňov ako uvádzate a potom vyspravit steny sanačnou omietkou…len sa vás chcem spýtať,ze po týchto 6 týždňoch stačí vytiahnut zátky – omietnuť a namalovať???
Už netreba žiadny úkon spraviť???
Za odpoveď vopred ďalujem a prajem príjemný zvyšok dňa…
- Matúš stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý deň
Chystám sa robiť sanáciu muriva vašou injektažou. Otázka znie v ktorom mieste odporúčate urobit sanáciu. Jedna sa o starý rodinný dom po rekonštrukcií. V prílohe posielam obrázok skladby podlahy.
Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom Andrej Bukovský
- admsro stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobry den,
mohu injektovat ve spáře poškozené předchozí izolace.Kdybych vrtal výš tak budu vrtat za chvíli do cihly-různý styl zdění.Cihly jsou velmi málo nasákavé a tvrdé tak aby to fungovalo.Tedˇjsou spáry dobře vysušené-mám ty vrty propláchout vodou jak jsem to někde četl aby se ten krém lépe aktivoval?Jsou tam vespod i kameny a vypadá to na hlínu v těch spárách bude to fungovat i tam?
- Michal Koudela stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den mám dotaz injektáž jsem již provedl před 5 tydny. Lehce vlhka místa jsem pretrel Vašim krémem bude působit i na omítce nebo jsem udělal chybu? Děkuji Kliment
- Tomáš Kliment stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den
přemýšlím o injektáži pomocí vašeho creamu.
Popis situace Starý řadový barák z konce 18 století převážně kamenné zdivo (opuka). Za dvorkem se zdvihá svah a na druhou stranu přes silnici potok. Úroveň vnitřní podlahy zhruba 20 a 100cm nad terénem. Přibližně před 20 léty provedena částečná hitroizolace. Na tehdejší podlahu položena IPA a ta byla částečně z vnitřní strany prodloužena do poloviny síly zdi (cca 100 cm)s přehrnutím na horu. Jedná se zhruba o třetinu uvažované vzdálenosti. Na ní 5 cm polystyrén a pak vrstva betonu v každé místnosti jinak vysoká, aby se docílila jednotná výška podlahy. Z vnitřní strany je sanační omítka. Paradoxně v místě kde se podlaha nachází nejvíce nad terénem dochází k degradaci omítek.
Injektáž bych prováděl z venkovní strany a zajímalo by mne, kde by byla nejvhodnější výška injektáže.
Nad podlahou 10cm jak doporučujete nebo ve výšce betonové podlahy případně se co nejvíce přiblížit k vrstvě IPY nebo polystyrénu byť odhadem, aby se vytvořila jednolitá vrstva.
Děkuji
S pozdravem Pavel Novák
- Pavel Novák stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, bydlíme zhruba 3 roky v domě z roku 1880 a z důvodu vlhkosti a vzniku plísní plánujeme provést injektáž přípravkem AquaStop Cream. Pokud jsem to dobře z předchozích příspěvků pochopila, je vhodné vytvořit v místnostech po injektáži vannu z AquaStop Bitumenu, aby nedocházelo k prostupu vlhkosti do podlahy z podloží, které je pod ní. Chci se zeptat, jestli je vhodné také provést odkopání domu a venkovní izolaci. A pokud ano, prosím do jaké hloubky a co použít jako izolant. Je vhodný také Bitumen a nopová folie ? Děkuji za Váš čas a ochotu. Hezký den. Mazurková Bohdana
- Bohdana Mazurková stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, měl bych dotaz, mám v plánu odizolovat barák bez podsklepení 2 metry pod úrovní terénu, zajímalo by mě, zda v případě, provedu-li odizolaci je účinné použít také injektážní metodu. S pozdravem a úctou Chalupník
- Jan Chalupník stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
na obrázcích je načrtnuta místnost a v ní šipkami vyznačeno, kde je největší problém s vlhkostí. Chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem by bylo nejlepší odinjektovat tuto zeď, aby bylo docíleno odstínění vlhkosti. především bychom se potřebovali zbavit vlhkosti v té obytné místnosti. Problém je, že ta třicítka zeď je nalepená na sousedním domě, tudíž není možné tuto zeď odkopat a dát tam nějakou nop fólii. Ta vlhkost ve sklepě by asi ani tak nevadila, ale pokud bychom se chtěli zbavit vlhkosti v celé ploše té stěny, je potřeba nějak nainjektovat celou plochu zdi? Růžovou je znázorněno, jak bych to asi chtěl udělat, je to takto správně? Děkuji. Popřípadě, jak byste mi to doporučil vyřešit. Je to starý dům, kámen, buchta, cihla, taková všehochuť.
Jaroslav Fiala.
- Jaroslav Fiala stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
dům byl již injektovaný před cca 20 lety, zdi vypadjí suché. Budu dům zateplovat, tak jsem ze zvědavosti sundal odvětravaci lišty a pod nimi jsou nezahozené díry průměru cca 25mm ve vzdálenostech cca 12cm.
Chtěl jsem se zeptat, zda má smysl injektáž obnovovat …využít k tomu již navrtaných děr?
- Michal Janků stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den, pane Schwarzi, máme problém se vzdušnou vlhkostí ve starším rodinném domě. Tvoří se nám plíseň na zdi a okolo oken. Nejhorší je to v zimním období, ale i tak se snažíme větrat, avšak asi nedostatečně, dočetla jsem se na internetu, že jsou tyto plísně dost nebezpečné lidskému zdraví. Mohl byste nám poradit, jak se nejlépe zbavit plísní, jak snížit vlhkost v domácnosti a jak často větrat?
Moc vám děkuji za ochotu, Krausová
- admsro stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den,
mám starý zděný dům, dva roky po rekonstrukci podlah a rozvodů, v zimě se začala objevovat vlhkost, plesnivějící zdi od podlahy, není to však všude. Plánuji provést injektáž zdiva vaším aquastop creamem. Je potřeba nainjektovat zdi po celém obvodu ?Přístup mám jen ke třem zdem, čtvrtá je u souseda za plotem (vlhká není), nebo jen na postižených místech? Jedná se většinou o rohy a přilehlou zeď nebo její malou část. Přikládám foto pro představu. Fasáda již je zbavena omítky, kde by bylo podle vás nejvhodněnjší krém aplikovat? Ve spáře nad izolací?
Děkuji za odpověď
- Ema Vlková stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý den.
Měl bych dva dotazy k vašemu výrobku AquaStop Bitumen 2K.
1) V nejbližší době budu z bitumenu zhotovovat izolační vanu v místnosti, která táhne vlhko ze základů a ze země.
Injektáž vaším krémem jsem již provedl. V kolika vrstvách nyní izolaci nanést? Mám za to, že dvě vrstvy jsou potřebné jen v případě tlakové vody, takže v mém případě by měla stačit jedna vrstva. Je to tak?
2) V budoucnu budu provádět také odkop a izolaci základů a obvodových zdí domu. Je k tomuto bitumen také vhodný? Případně také otázka ohledně potřebných vrstev… stačí jedna? Nebo raději dvě?
Děkuji za reakci.
- Milan stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní
Dobrý deň…chcel by som sa opýtať či je veľký problém keby sa diery vyvŕtali do tehly alebo treba striktne len do malty medzi tehly…
Či to nezníži účinok…
Za odpoveď vopred ďakujem
- Matúš stáří dotazu 3 roky dní
- poslední aktivní 3 roky dní