0 votes
2k zobrazení

Dobrý deň,
je možné miešať sanačnú omietku s prísadou Aquasan Porosity vrtuľou (prípadne pri malých otáčkach) namiesto odporúčanej miešačky?
Potrebujem zamiešať iba niekoľko vedier a nemám miešačku.
Ďakujem.

  • admsro stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den je možné aplikovat krém v zimním období zevnitř

  • Vejvoda stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den. Budu injektovat dům, který jsem zakoupil a tak neznám historii rozvodů vody plynu a  odpadů a pod. Vaše metoda se mi líbí, a tak jsem se rozhodl pro injektáž,protože dům je před rekonstrukcí a nechtěl bych se pak vracet.  děkuji za odpověď

Karel

  • admsro stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, je možné udělat díry i menším průměrem vrtáků…10mm,12mm?…děkuji za odpověď s pozdravem Rudolf

  • Rudolf stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,

pustil jsem se do pripravy (vrtani) obvodoveho zdiva z plnych cihel (cca 45cm, RD z roku cca 1930). Dum jako takovy ma pojistnou hydroizolaci z „lepenky“, ale ta je jiz doziva. Nova pojistna hydroizolace se bude realizovat ve spare o cihlu vyse nez je tato lepenka (vycteno z poradny).

Hned po par vyrtanych dirach jsem narazil na nasledujici problemy kde bych rad poprosil o radu:

1. Drtiva vetsina vyvrtanych der ma v sobe asi nevyplnou sparu – jsou mista kde vrtak projede jakoby vzduchovou kapsou – treba 5-10cm. Stlacenym vzduchem se to da profouknout. Jak toto resit? Mezera muze byt dost velka a vedlo by to k neumerne velike spotreba.

2. Stejne jako 1, ale neda se to profouknout stlacenym vzduchem – patrne vzduch unika jinudy.

3. Minimalne ze dvou der se mi sype skvara nebo nejaky zasyp. Vyvrtat se to da, nasledne se to da i propichnout dratem, ale vyfoukat se to neda protoze to je porad ucpane. Kdyz v tom necham se tocit vrtacku tak to porad vyhazuje bordel.

Jako reseni vyse uvedeneho me napada aplikovat stejny postup jako pro komurkove zdivo – zkusit vyplnit montazni penou a pak pevrtat. Akorat bych pouzil 10mm vrtak a pak 14mm bych to prevrtal.

Jeste bych si rad od Vas nechal potvrdit stavajici nize uvedeny navrh hydroizolace. Dum s vlhkosti vylozene nezapasi, spise ho trapi tlakova spodni voda v sklepe, nikde v dome (krome sklepa) nejsou videt mapy s vlhkosti na zdech/podlaze. V jedne mistnosti (1NP) je videt drobny prusak pod urovni stavajici dozivajici hydroiolace. AquaStop cream se ty bude aplikovat do prevazne sucheho zdiva. Z venci se bude dum zateplovat, ale neni v planu jej obkovat az na uroven sklepa, ale cca 0.5-1.0m tak aby se prerusil tepelny most + nopova folie. Veskere podlahy jsou nad urovni terenu.

Navrh vnitrni hydroizolace:

1. Podlaha se zpenetruje + se natavi asfaltove pasy (cca 10cm pod finalni podlahou). Uvazovala se i varianta pouziti Bitumen 2K, ale na 110m2 uz to je veliky cenovy rozdil.

2. Po vnejsim obvodu + nepodsklepene zdi se o jednu cihlu vyse nez je stavajici dozivajici hydroizolace se provede nova hydroizolace pomoci AquaStop Cream. Toto je v cca 0 az -5cm od ciste podlahy. Po procteni poradny usuzuji ze neni potreba pouzit aktivator a staci diry mirne navlhcit.

3. Napojeni pasu pres vrtani se provede pomoci Bitumen 2K – toto vse bude koncit cca 5cm nad cistou podlahou. Melo by tak dojit k napojeni hydroizolacni vrstvy kremu a asfaltovych pasu.

V priloze pridavam fotografii s prusakem a s vrtanim kde se to sype.

S pozdravem a diky JK

  • Jiri Kubias stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den.
Máme starý dům kde se nám objevuje vlhkost na stěnách. Nemáme možnost stěny podříznout nebo jinak odizolovat, jelikož dům je v řadové zástavbě. Četl jsem o vaší injektáži a chtěl bych se zeptat na pár věcí. Píšete že by se stěna mněla zbavit omítky 50cm nad vlhké mapy pokud je omítka znehodnocena. Dle přiloženého fota bych chtěl vědět zda je to nutné. Dále nejsem schopen zjistit přesnou šířku zdiva (jen odhad) a tak se ptám zda bude vadit pokud bude otvor ukončen dále než 4cm od konce zdi. Další otázka je na smíšenou zeď. Je vadou, když injektáž povede přes pískovec (ve zdi se střídají cihly s pískovci).
Předem děkuji za konzultaci.
S pozdravem Vlastimil Šulc.

  • Vlastimil Šulc stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

k domu byla v minulosti, před 45lety, přistavena jedna místnost, která je bohužel špatně odizolována. Podlaha je cca 75cm nad úrovní terénu. Základový beton v místnosti je přetažen na sokl a pod ním je navážka, která je dost vlhká (cca 20% měřeno v kontrolním otvoru). Izolace nad základovým betonem byla provedena rozlitým asfaltem, zdi térákem. Nad touto „izolací“ je zeď zhotovena ze škvárových tvárnic s otvory a zvenčí je již fasáda. Jelikož problémy s vlhkostí v této místnosti byly asi již dříve, byly proraženy pod základovým betonem, těsně u soklové zdi průduchy. Což asi také nebylo nejlepší řešení – možné promrzání.

(Počítám mimo jiné s odkopáním základu, použití drenáže, nopové folie a injektáží do spáry mezi cihlami v soklu v místě kde je na druhé straně vzduchový kanál viz skica. Dále odizolováním a zateplením podlahy.Dále pak přizděním vnitřní strany zdi).

Můj dotaz zní: je možné použít krémovou injektáž k odizolování základového betonu od obvodové zdi? To je vyvrtáním otvorů těsně u zdi a jejich třeba opakované naplnění krémem? V tomto místě je pod betonem vzduchový kanál.

Vše snad lépe objasní přiložená skica

Děkuji za odpověď.
Z.B.

  • Zdeněk Bagal stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Vážení odborníci na sanace zdiva,

z obsahu prezentace vašeho podnikání zde na webu jsem nabyl dojmu, že můj problém pravděpodobně, žel, nemohu vyřešit s vaším know-how. Přesto se Vás raději zeptám, abych později nelitoval, že jsem to nezkusil.

Bydlíme v bytovém domě předválečných let (cca 1930), železobetonový skelet (sloupy, trámy, průvlaky) s vyzdívanými svislými konstrukcemi a stropy z tehdejších vložek „simplex“. Dům nemá tepelnou izolaci pláště, a jeho omítka se v dosti vadném stavu, byla na místech, kde odpadla, dočasně nahrazena cementovým postřikem. Okna všech bytů jsou izolační dvojskla v plastových rámech.

Náš byt ve třetím nadzemním podlaží domu má jen dvě stěny ochlazované zvenčí, orientované na jihozápad a severozápad. A právě ve styku těchto dvou stěn (rohu) se nám dlouhodobě každoročně vytváří plísně při podlaze a při stropě, někdy i v celé délce rohu. Obvykle od října do dubna. Roh (myšleno cca 1 m na každou stranu) je v kritických obdobích hodně studený, dokonce ochlazuje i předměty v malé skříňce, které visí poblíž. od doby, co se plíseň v místě rohu vyskytla, odstavil jsem jednu skříňku cca 1 m od rohu, a celkově není a nebyl v celé své výšce roh nikdy zakrytý nábytkem.

Soused pod námi má strop obložený sádrokartonem, soused nad námi má laminátovou podlahu. nevím, zda součástí jejich konstrukční skladby jsou i nějaké izolace proti vlhkosti (parozábrany ap.),nebo jak mocná vrstva tepelné izolace je pod laminátovou pochůznou vrstvou.

Zkusil jsem z rohu ty plísně na klasické vnitřní omítce odstraňovat jak pomocí chemie typu SAVO, tak pomocí přírodních prostředků – speciální hub, které žerou plíseň. Funguje obojí, ale vždy jen dočasně, další rok se plísně objeví znovu. V místnosti (obýváku spojeného s kuchyní) pravidelně měříme vlhkost (aby nebyla vyšší jak 70%) a větráme, v zimě topíme.

Jak jsem psal v úvodu, mám spíše dojem, že toto je mimo vaší specializaci, přesto bych se rád ujistil, zda si přeci jen nebudete vědět rady, jak se plísně z rohu zbavit, prosím?

Děkuji vám za případnou radu nebo odkaz na vhodnější firmu.

S úctou
JB

  • Jan stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý večer.

Rád bych tímto požádal o váš komentář k přiložené fotce. Měl bych k ní dva dotazy…

1) (snad)Je vidět mokrá mapa na omítce. Je to opravdu pouze počínající vlhkost, omítka podle mě ještě není znehodnocena. Je nutné v tomto případě před injektáží navlhnutou omítku odstranit?

2) Zeleně jsem na fotce vyznačil úroveň, kde vede původní vodorovná izolace (snad ipa?). Nicméně vzhledem ke vzlínající vlhkosti je vidět, že už není celistvá a proniká přes ni vlhkost. Je tedy možné aplikovat váš injektážni krém přímo do této spáry, ve které je položená původní izolace? Nebo raději aplikovat o radu výše? Ptám se z toho důvodu, že zrovna řada, kde je izolace položená, mi připadá pro aplikaci injektáže ideální.

Děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem,

Bílý

  • Milan stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je možno použít Váš produkt AquaStop Cream k provedení hydroizolace zdiva, které je ze škvárobetonu. Zdivo je celistvé, nejedná se o škvárobetonové kostky, ale o dusanou škvárobetonovou zeď v jednom kuse.

Případně jaké množství by bylo potřeba pro sanaci cca 50m takovéhoto zdiva.

Předem děkuji za odpověď

  • admsro stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den Pane Schwarzi,
mám dotaz ohledně přípravku Aqua Stop Creamu.Zakoupil jsem si 30 l balení a už při plnění přes nálevku do 5 l injektážní pumpy se mi zdál přípravek příliš hustý,sám nechtěl do pumy stékat a musel jsem ho protlačovat.
Krém jsem už jednou v minulosti měl a takový problém se nevyskytl.
Můj dotaz tedy zní-je možno Aqua Stop Creame nějak naředit?
Děkuji za odpověď.

  • Vlastimil Žlebčík stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobry den,koupil jsem stary dum ktery je podsklepeny dum jsem nechal kompletne cely podrezat jen ted resim ten sklep zdi ve sklepe jsou dost vlhke a koukal jsem ze se dela nejaka plosna injektaz jen nevim jak presne bych mel postupovak a jak vrtat presne diry tak bych poprosil o radu jedtli vrtat diry v kazde spare nebo ob jedno?dekuji za odpoved Vorlicek

  • Tomas stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den.

Vážený pane Schwarzi, hledal jsem podobný dotaz na poradně, moc úspěšný jsem bohužel nebyl a tak jsem si připravil pár náčrtů a několik dotazů. Díky Vámi precizně zpracovaným podkladům vím, že mě letos čeká spousty vrtání + především aplikace Vašeho bezkonkurenčního přípravku a 95% budu umět díky Vaším návodům a videím udělat. Máme dům z roku 1872, po rekonstrukci vnitřních prostor. Dům jsme s velké části okopali drenáží, bohužel v některých místech to nepomohlo a někde to ani nebylo možné s ohledem na přístup (přitom jsem mimochodem zjistil, že hydroizolace samozřejmě neexistuje). I s ohledem na recenze nejen psaných, ale skutečně vyzkoušených ze strany mých přátel, do jiných vod brázdit nebudu. Nyní k dotazům: pokusil jsem se zakreslit jedeno z problematických míst, viz přílohy. Snažil jsem se zakreslit půdorys, kde je 1.NP (WC, spíž, chodba) a pod nimi 1.PP – sklep (ohraničení čerchovanou čarou). V Pohledu z boku je vidět, že se ve sklepě a spíži nachází okenní otvory – ve spíži se jedná o standardní okno (jestli se nepletu, tak dvoukomorové Eurookno), kdežto ve sklepě je to pouze taková svařená konstrukce se síťovinou, kterou na zimu přiklápím z vnitřku dvěma polystyreny. Nicméně se mi ve spíži (a to opravdu pouze tam) začala dělat poměrně masivní plíseň, především teď v zimním období. Je to takový pruh výšky cca 20cm, znázornil jsem jej v řezu i pohledu obláčkem (podotýkám, že je ve spíži pouze omítka bez obkladu). Pouze z mého naprosto laického názoru to může způsobovat několik faktorů, možná jeden z nich, nebo i kombinace:
– vlhkost prochází sklepním okýnkem a přes strop se dostává do spíže, kde kondenzuje a tvoří plíseň
– absence drenáže v tomto místě nebrání vzlínání od půdní vlhkosti
– schody z terasy „přilepené“ ke zdi vedou vlhkost do konstrukce a cestou nejmenšího odporu (kdy je WC obložené obklady) vzlíná ve spíži
Chtěl bych se tedy zeptat na Váš názor a požádat o:
– návrh aplikace AquaStop Creamu v tomto místě (třeba i vyznačením linie na Pohledu z boku)
– názor a návrh injektáže/izolace sklepních prostor, kdy je zbytek nemožný okopat drenáží (drenáž lze provést pouze asi v 2m úseku od konce schodů z terasy – pak už je tam postavená dílna, ostatní stěny sklepa jsou nepřístupné).

Děkuji za Váš náhled a jsem s pozdravem, M. Halama

  • Michal Halama stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den,

mám dům z roku 1936 a v přední části domu je lepenka. Zadní část domu je hodně mokrá a řešíme jak vlhkost snížit (asi ne úplně odstranit, protože staré domu určitou vlhkost prý potřebují). Velmi se nám zamlouvá váš způsob řešení. Měl bych dotaz jestli je tato metoda vhodná i pro náš starý dům a jestli je nutné povolení od statika.

  • Jiří Hillebrand stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení
Dobrý deň

Mám steny do výšky 1,5m kamenné a pokračuje tehlou. Vlhká je aj tehla. Chcel by som sa opýtať ako je najlepšie vrtať do kameňa? Či je lepšie priamo 14kou, alebo predvrtať nejakým tenším a potom 14. Problém je keď sa vrtak dostane medzi 2 kamene, hneď ho vyláme. Existujú nejaké odolnejšie vrtáky na takéto steny?
Vďaka za odpoveď

  • admsro stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, již několikrát jsme použili vás přípravek k odvlhceni zdiva, vždy se skvělým výsledkem. Po rekonstrukci staršího domu nám po šesti letech začala vyhnout vnitřní zeď v domě. Opět jsme použili aquastop, ale tentokrát se kýžený výsledek nedostavil. Zasílám fotku a prosím vás o radu, jak můžeme tuto situaci vyřešit. Pokud bude potřeba zašlu další informace. Děkuji Galusiva

  • Jarmila Galusiva stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den,
ve verandě mám vlhkost (viz obrázek), zejména v zimních měsících. Zeď je cihlová 30 cm, podlaha v jednom rohu je 10 cm nad terénem, ve druhém 40 cm nad terénem, nepodsklepená. Chtěl bych vlhkost odstranit chemickou injektáží. Otvory budu dělat z venku. Měly by být pod úrovní, v úrovni nebo nad úrovní podlahy? Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Vojtěch S.

  • Vojtěch Stahl stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den, prosím o informaci zda je možné použít váš přípravek na odvlhčení stavby z tzv “vepřovic” (nepálená hlína). Děkuji za informaci.

  • Emil Sekanina stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
3k zobrazení

Dobrý den, za jak dlouho od aplikace je možné na stěnu použít odvhlčovač vzduchu s větrákem?
Děkuji

  • Josef stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
0 votes
2k zobrazení

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
https://www.trumf-sanace-sro.cz

  • admsro stáří dotazu 3 roky dní
  • poslední aktivní 3 roky dní
Zobrazuji 41 - 60 z 979 záznamů