0
0

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak moc je opotřebený vrták Profi vrták průměr 14 mm délka 1000 mm (pracovní délka 950 mm) použitý = funkční vhodný pro dovrtání požadované hloubky, pokud se bude vrtat 320 děr do hloubky 700 mm? Jaký použít materiál? Koupit nový vrták a tím použitým to jen „dovrtat“? Nebo koupit nový kratší vrták a tím použitým delším to dovrtat? A ten nový dlouhý vrták těch 320 děr zvládne? Jedná se o vrtání do kamene, částečně do cihly. Děkuji moc za odpověď. Holubová ze Šternberka

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. U té otázky na použitý vrták a jeho stav atd, tomu rozumím, jen nevím, co myslíte větou „Jaký použít materiál“ ? Myslíte pro následnou injektáž zdiva?
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den, ten materiál jsem myslela vrtací, neboť máme 70 cm široké zdi a kámen, víceméně. Je to 160 let starý dům ( bydlíme v oblasti bývalých Sudet) a kamenem nešetřili. Dnes manžel zkoušel vrtat „na zkoušku“ 5 cm do zdi (kamene) a šlo to ztěžka. Proto máme obavy, aby vrták obstál, čeká nás cca 320 děr a hlubokých…Děkuji moc za odpověď a přejeme úspěšný nový rok 2016 ?

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Ano, už rozumím. Rychlost vrtání záleží v postatě na třech nebo spíše čtyřech aspektech. První je druh zdícího materiálu. Víme ale, že se jedná o zdivo smíšené a tím v místech, kde bude kamenný zdící materiál, je vrtání skoro vždy obtížnější. Druhý a neméně důležitý aspekt je jakou vrtačkou vrtáte. Při malém objemu prací a v případě např. cihelného zdiva se dá vrtat s příklepovou vrtačkou a nemusí být vyrobena v tzv. profi řadě. Třetí neméně důležitý aspekt je kvalita vrtáku. A v neposlední řadě je samozřejmě průměr vrtu (ten je ale pevně stanoven na 14 mm pro systém AquaStop Cream), ale i zejména tloušťka zdiva (700 mm), respektive hloubka vrtů a ta je ve Vašem případě již dosti značná (cca 696 mm).Pevnost zdiva je daná, s tím se nedá nic dělat. Co je ale ve Vašem případě zásadní pro ovlivnění rychlosti vrtání zdiva, je kvalita vrtačky. Takzvané hobby vrtačky zvládnou navrtat pár děr v tomto pevném zdivu, ale pro větší rozsah prací to rozhodně dobré není. Tyto méně kvalitní vrtačky se přehřívají, nemají dostatečný kroutící moment a příklep většinou také není dostatečný. A tak v případě vrtů do hloubky ve Vašem případě cca 696 mm je určitě dobré si pořídit či si v půjčovně nářadí zapůjčit kvalitní vrtačku např. zn. HILTI, BOSCH, MAKITA atd. Při vrtání s těmito profesionálními vrtačkami je neuvěřitelný rozdíl rychlosti a tím také i námahy při vrtání oproti s vrtáním hobby vrtačkou. Pak je samozřejmě důležité mít kvalitní vrták. My dodáváme vrtáky vyrobené v té nejvyšší kvalitě. Zde je odkaz na námi dodávaný vrták: http: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/profi-vrtak-prumer-14-mm-delka-1000-mm-pouzity-funkcni/ . Ve Vašem případě bych doporučoval si objednat vrták nový v délce 600 mm. Vámi uvedený počet vrtů tento jeden vrták velmi pravděpodobně bez problému vydrží a pak již všechny vrty vyvrtané novým vrtákem dovrtáte tímto použitým vrtákem na požadovanou hloubku. Námi dodávané použité vrtáky jsou ještě plně funkční a pro dovrtání v této hloubce vrtů je pořízení použitého vrtáku 1000 mm výhodné, jelikož ušetříte značné finanční prostředky a jak jsem se již zmínil, je již pouze na dovrtání a tak nevrtáte celou hloubku již použitým vrtákem. Ale samozřejmě si můžete zakoupit i nový vrták pro dovrtání. Vrták 600 mm (pracovní hloubka 550 mm je krátký) a tím potřebujete stejně vrtáky dva. U těchto větších hloubek je totiž snadnější vrtat vrtákem kratším a pak již zbytek hloubky dovrtávat vrtákem delším. Metrový vrták v případě, že se použije rovnou pro vrt např. 796 mm více vibruje, ale po předvrtání kratším vrtákem už tuto tendenci vibrace nemá. Děkuji za přání do nového roku a i já Vám přeji nejen za moji osobu šťastný nový rok.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
0
0

Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď, koukala jsem do dílny, tak ten vrták máme DWT BH-950 VS BMC elektrické vrtací kladivo SDS PLUS, tak si myslím, že by to s těmi kvalitními vrtáky mohlo klapnout. Veškeré věci k provedení injektáže zdi nakoupíme u Vás, nad tím není co přemýšlet, to je jasné. Děkuji za přehledné internetové stránky, popisy a určitě v nemalé míře za materiál k této činnosti. Ještě Vás poprosím o schválení ( či zamítnutí) toho našeho vrtáku, budu klidnější. Ještě jednou děkuji a nerušenou neděli .
Jsem s pozdravem a přáním hezkého dne
Dana Holubová

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Abych řekl pravdu, tento typ neznám, ale na Google jsem si prověřil označení a dle technických parametrů se jedná o lepší standard. Takže by to mohlo opravdu klapnout. Zkuste to a uvidíte, ale to Vám asi neříkám nic převratného. Bohužel ale, jak jsem již zmínil, tento výrobek neznám a tak jen tipuji. Můj tip je, že to půjde, ale jak rychle a s jakou námahou, Vám opravdu nedokážu říci.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Váš specialista na Sanace vlhkého zdiva

  • You must to post comments
Showing 5 results
Your Answer

Please first to submit.