Answered
0
0

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se provádí odvlhčení zdiva (pomocí injektáže), pokud druhá strana zdi je přikryta půdou (u zdi je izolace).
Zeď je v průjezdu domu, který je svažitý. Nad průjezdem je další místnost. Zeď byla vlhká odjakživa. Pár let zpátky si sousedé vyvýšili pozemek na jejich straně, izolaci provedli. Zeď je vlhká a nikdy nevyschne.
Lze použít vaše produkty k zajištění odvlhčení zdi? Jak by se postupovalo, když vedlejší pozemek dosahuje od cc 1,5m až 2 m. Pozemek z druhé strany je rovný, u mě je nájezd. Je lepší aplikovat aquastop cream ze strany souseda nad linii pozemku? Bude to mít dostatečnou účinnost?

Děkuji za rady.

  • Petr Plíšek asked 2 roky ago
  • last edited 2 roky ago
  • You must to post comments
Best Answer
0
0

Dobrý den. Pokud jsem všemu dobře porozuměl, zdivo Vašeho objektu (obvodová strana průjezdu) je dle Vašich údajů značně pod úrovní sousedního pozemku. Zmiňujete se, že při navýšení sousedního pozemku byla zhotovena svislá izolace, ale ta byla pravděpodobně provedena pouze do hloubky navýšení a tak vycházím z předpokladu, že nebyla tato svislá izolace provedena až pod podlahu Vašeho průjezdu. Tím Vaše zdivo zavlhá nejen klasicky od základů a to kapilárně vzlínající vlhkostí, ale i z bočního směru, tj. infiltrací vlhkosti z neodizolované zeminy sousedního pozemku. Pakliže je má dedukce správná, injektáž u podlahy průjezdu nedoporučuji, jelikož by se vlhkost přemosťovala z neodizolovaného terénu nad zhotovenou dodatečnou izolaci zdiva vzniklou Systémem AquaStop Cream. Pokud se ptáte, zda provedená injektáž ve výšce nad úrovní terénu bude účinná, tak odpověď je ano. Nevidím v tomto postupu žádné úskalí. Linii vrtů zhotovíte těsně nad povrchem sousedního terénu dle našeho technologického postupu. V této výšce, pakliže vše provedete dle našich poznatků a doporučení, bude vlhkost zastavena a již nebude vzlínat nad tuto zvolenou výšku linie injektáže. Je otázka, co se zavlhajícím zdivem mezi podlahou průjezdu a zhotovenou dodatečnou hydroizolací ve výšce terénu sousedního pozemku. Sanačních postupů je vícero, ale to není předmětem Vašeho dotazu. V naší provozované Poradně najdete při trocha trpělivosti návrhy řešení i pro tyto situace.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.